Skip to content

Powrót Chocianowa na kolejową mapę Polski to zmiana, na którą wielu czekało

Chocianów wraca na kolejową mapę Polski – na ten moment czekał od ponad 20 lat.

Trwa budowa nowej linii nr 303 z Duninowa do Chocianowa, na którą już wkrótce wyjedzie pierwszy pociąg. PKP Polskie Linie Kolejowe realizują tę inwestycję, przy wsparciu okazanym przez Urząd Marszałkowski.

Rewitalizacja linii nr. 303 umożliwi pasażerom dojazd z Chocianowa do Wrocławia lub Warszawy. “To wspaniała wiadomość dla wszystkich mieszkańców Chocianowa” – mówi Tomasz Kulczyński, burmistrz Chocianowa. “Czekaliśmy na ten moment ponad 20 lat”.

Po otwarciu nowej linii kolejowej między Chocianowem a Chojnowem najpóźniej we wrześniu będzie można dojechać pociągiem do szkoły. Poinformował o tym burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński podczas piątkowej konferencji prasowej.

Dzięki tej inwestycji uczniowie z naszego Zespołu Szkół w Chocianowie będą mogli dojeżdżać do szkoły nawet z Chojnowa. – Mamy bardzo sentymentalne wspomnienia, jak sami dojeżdżaliśmy tutaj pociągiem do szkoły, do pracy, do Legnicy itd. Wreszcie po 20 latach za mojej kadencji będzie można oddać linię i otworzyć się na kolejową mapę Polski – podsumowuje Kulczyński.

Burmistrz Chocianowa powiedział, że ma nadzieję, iż najpóźniej we wrześniu pojawią się tu pociągi i uczniowie dojeżdżający z naszego Zespołu Szkół w Chocianowie będą mogli dojechać tu pociągiem nawet z Chojnowa. Jak rozmawiam z mieszkańcami, to bardzo sentymentalnie wspominają, jak sami dojeżdżali tu pociągiem do szkoły, do pracy, do Legnicy itd. Wreszcie po 20 latach, za mojej kadencji, będzie można oddać linię i otworzyć się na kolejową mapę Polski.”

5 komentarzy

 1. Bartek
  24 maja 2022 @ 11:26

  Bardzo lubię tego typu usługi kolejowe. Fakt, że mogę podróżować do wybranego miejsca i wrócić do domu, jest dla mnie dodatkowym atutem. Fakt, że jest ona dostępna, niezawodna i niedroga, sprawia, że mogę z niej korzystać, kiedy tylko chcę.

 2. Asia
  24 maja 2022 @ 11:27

  Jest to naprawdę wspaniały sposób podróżowania i podziwiania widoków. Dla mnie to świetny sposób na relaks i odpoczynek.

  Nie mogę się doczekać, aby wkrótce znów tu wrócić!

 3. Remik
  24 maja 2022 @ 11:27

  Bardzo się cieszę, że mogę to powiedzieć: Jestem osobą często podróżującą i po raz pierwszy mogę to powiedzieć o jakimkolwiek środku transportu publicznego. Siedzenia są wygodne, jazda płynna, a cena rozsądna w stosunku do tego, co się otrzymuje.

  Nie mogę się doczekać, aż pojawi się więcej tras!

 4. Tadek
  24 maja 2022 @ 11:28

  Bardzo podobała mi się usługa kolejowa. Było bardzo wygodnie, a personel był bardzo przyjazny.

 5. Ola
  24 maja 2022 @ 11:29

  Zawsze mi się to podobało, ale miło wiedzieć, że Tobie również!

Dodaj komentarz