Skip to content

Jak i gdzie uzyskać informacje celną?

Gdy potrzebujesz informacji z zakresu prawa celnego, pierwszym miejscem, w którym możesz je uzyskać, jest informacja celna.

Jest to świetny sposób na uzyskanie pomocy od organów celnych i podatkowych. Należy jednak wiedzieć, że infolinia KIS służy nie tylko do zapytań z zakresu prawa celnego, ale również do rozliczania różnych podatków i należności, takich jak VAT czy PIT.

Minusem tej infolinii jest to, że obsługuje ona zarówno zapytania z zakresu prawa celnego, jak i podatkowego. Ponieważ nie ma osobnej linii i numeru dla prawa celnego, czas oczekiwania na rozmowę z konsultantem może być czasami bardzo długi. Sytuacje, w których czeka kilkadziesiąt innych osób, nie należą do rzadkości.

Klienci Krajowej Administracji Skarbowej mogą już składać wszystkie swoje sprawy podatkowe, celne i administracyjne online, korzystając z nowej platformy PUESC. Z jej pomocą będą mogli konsultować swoje zobowiązania, zgłoszenia przewozu towarów i wiele innych czynności.

PUESC ma wiele zalet:

-Klienci mogą w łatwej formie elektronicznej przekazywać różnego rodzaju dokumenty, takie jak deklaracje i zgłoszenia, do odpowiednich podmiotów.

-Klienci mogą wystawiać zapytania o informacje od innych klientów i otrzymywać od nich odpowiedzi w wygodnej formie elektronicznej.

W mieście Kraków znajduje się wiele urzędów celnych, w tym Małopolski Urząd Celny i Akcyzowy w Krakowie, Urząd Celny w Krakowie oraz Izba Celna w Krakowie.

Oprócz urzędów i instytucji dotowanych przez obywateli i ich podatki, wiele innych prywatnych podmiotów świadczy usługi importowe, eksportowe i tranzytowe. Można znaleźć firmy zajmujące się indywidualnymi szkoleniami i konsultacjami importowymi; sprowadzaniem towarów z Azji; załatwianiem wszelkich formalności (w tym celnych i podatkowych) w imieniu klienta. Usługa importu z Chin to idealna opcja dla początkujących przedsiębiorców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tej branży. Dla bardziej doświadczonych oferuje inną usługę: transport z Chin- zachętą do zapoznania się z informacjami na stronie.

3 komentarze

 1. Lucek
  8 lipca 2022 @ 16:44

  Cieszę się, że istnieje taka celna informacja i jest ona dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

  Chcę Cię pochwalić Cię za informacje, które tu przedstawiłaś.

 2. Marta
  8 lipca 2022 @ 16:45

  Fajnie, że jest taka celna informacja, która daje każdemu zainteresowanemu, konkretną odpowiedź.

  Bardzo się cieszę z możliwości skorzystania z tych informacji.

 3. Jan
  8 lipca 2022 @ 16:45

  Doceniamy Twoją opinię. Dzięki temu każdy zainteresowany ma konkretną odpowiedź.

Dodaj komentarz